Otel Web Sitesi Tasarımı

otel-web-sitesi-tasarimi

Otel Web Sitesi Tasarımı

20.9.2017 10:02:54

Oldukça büyük ve güçlü bir sektör olan turizm, içerdiği rekabet açısından da oldukça zorlu bir parkurdur. Bu parkur, sürekli yenilenen ve değişen teknoloji içerisinde sıkça değişikliğe uğrar. Tamamen global bir pazar olan turizmde özgünlük, ve yaratıcılık önemlidir. 
Oteller kendilerini iyi tanıtmak, ve sürekli reklam yapmak zorundadırlar.  Bu zorunluluğu web sayfasındaki özgünlük ve açıklayıcılıkla destekler. Otel doğru tanıtılmalı, yeterliliği belirtilmeli, güvenli ve kurumsal kimlik ön plana çıkarılarak farklılık yaratılmalıdır. Otelin lokasyonundan, verdiği hizmetlere, müşteri memnuniyetinden aldığı ödüllere kadar herşey web sayfası için önem arz eder. Her paylaşım kalitesi ve verdiği güven kadar yer bulacaktır. Hedeflenen müşteri potansiyeli belirlendikten sonra anlık değil devamlı analizlerle web kimliği sıkça tazelenmeli, yeterliliği tartışılmalıdır. Rakip oteller takip edilmelki, web de her zaman bir adım önde olmak adına yeni fırsatlar, paylaşımlar ve farklılıklar yaratılmalı. 
Öncelikle web kimliği, orada yaratılan otel müşteriyi cezbetmeli, tercih sebebi yaratmalıdır. Bunu web sayfasına yansıtmak, bekleneni karşılayabileceğini göstermek gerekir. Yaratılan kurumsallık ve özgünlük web sayfasının tasarımnda ortaya çıkmalı ve hedef kitle sayfa içerisinde aradığı her bilgiyi kolayca bulabilmelidir.